Kümes Kurulumu, Kümes Ekipmanları

Kümes Kurulumlarında en kaliteli en uzun ömürlü malzeme ve kümes ekipmanlarını baz almaktayız bizimle iletişime geçerek gerçek bilgilere sahip olabilirsiniz. ( Kümes Yapı Resimleri Firmamıza aittir. )

 

Kümes Kurulumu

Öncelikle kümes kurulumunda, yapı olarak ne olursa olsun mutlaka uzun ömürlü bir yapıya sahip olması ve harcadığınız miktarı sizlere kısa süreçte amorti etmesi şarttır.

 

Kümes kurulumlarında ucuza mal olan kümeslerin size çok çok büyük bir şekilde zararı olacağına emin olabilirsiniz.

Tavuk yetiştiriciliği kriterlerine uyumluluk ve adaptasyon sürecinde kümes içinde tüm donanımların olması tavuklarınızın refahı ve yüksek performans ve verimlilik açısından sizlere daha uzun ömürlü daha kazançlı bir süreç olacaktır.

 

Kümes Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ticari amaçlı yapılan kümeslerde her şeyin detaylı bir şekilde düşünülmesi ve en ufak ekipmanın kesinlikle aksatılmaması lazım örneğin; kümes toprak üzerine kesinlikle kurulmaz toprağın üzerine kurulan kümes kış aylarında nem alması bakteri üremesi ile birlikte yaz aylarında da canibalizme sebep olacaktır. Buda beraberinde size tüm olumsuzlukları ve hastalıkları getirecektir. Ayrıca hijyen açısından toprak yıkanmaz maddedir kümeslerinizde belli başlı temizlik yaptığınızda bu imkansızdır. Tavsiyemiz belirli kitle ile beton uygulaması ya da komple ızgara taban uygulamasıdır.

 

​Kümes Ekipmanları

AYSA TARIM olarak uzun ömürlü ve garantili olan kümes ekipmanlarımız sizlerin tüm kümes ihtiyaçlarını karşılayacak kadar çok uygun fiyatlar ile hizmetinizdedir yarka alımı yaptığınızda ister manuel ister otomatik yemleme sulama havalandırma ve diğer ekipman sistemlerinizi firmamızdan tedarik edebilirsiniz siparişinize göre yarkalar teslim olmadan sizlere ulaşacaktır.